881-528-420 [email protected]

Projekt ogrodu, projektowanie ogrodów

wymiarowanie rzeszów

Projekt ogrodu przy domu

wymaga szczególnego przygotowania. Jest to miejsce, w którym chcemy odpocząć, dać dzieciom trochę frajdy, przyjąć gości, mieć miejsce dla naszych zwierząt. Ogród wokół domu to też przywiązanie do tradycji, sentyment do miejsc wyjątkowych z dzieciństwa.
Pragniemy przedstawić Państwu wszystkie etapy projektu ogrodu przydomowego.

Projekt ogrodu przydomowego

Książka projektowa – Format A4

  1. Analiza stanu istniejącego i przeprowadzenie inwentaryzacji.
    Podstawą do jego wykonania jest mapa sytuacyjno wysokościowa (tzw. „podkład geodezyjny”). W tym punkcie na mapie nanoszone są istniejące już w danym ogrodzie części małej architektury ogrodu jak i istniejące rośliny które mają być usunięte jak i te które pozostają.
  2. Projekt koncepcyjny ogrodu – powinien zawierać co najmniej dwie propozycje rzutów terenu przedstawiających zagospodarowanie przestrzeni z uwzględnieniem elementów przyszłego ogrodu (układ roślinności, nawierzchnie, mała architektura); wizualizacje ważnych fragmentów projektu (projektant może zamiast tego przygotować makietę – trójwymiarowy model). Najlepiej dla obu stron będzie, jeśli zamknięcie etapu koncepcji zostanie potwierdzone pisemnie lub mailowo.
  3. Projekt techniczny nasadzeń – na projekcie jest zaznaczona każda projektowana i istniejąca roślina z rozróżnieniem na rośliny iglaste, liściaste, opatrzona numerem (odwołującym do tabeli z listą roślin – nazwa polska, łacińska, numer na projekcie, ilość). Rośliny wyrysowane są w odpowiedniej skali.
  4. Projekt techniczny ogrodu – wymiary, powierzchnie. W tej części projektu przedstawiamy wszystkie wymiary projektowanego ogrodu konieczne do jego wykonania. Najczęściej również na tej planszy przedstawiamy od razu wielkości projektowanych powierzchni (trawnika, kory ozdobnej, żwiru/grysu.
  5. Lista projektowanych roślin (tabela): numer na projekcie, liczba sztuk, nazwa polska, łacińska, opis/wymagania.
projektowanie ogrodu rzeszów
projekt ogrodu rzeszów
Call Now Button