881-528-420 [email protected]

Jaki oprysk na kleszcze będzie dla nas skuteczny?

Czy istnieje skuteczny oprysk na kleszcze?

Kleszcze w ogrodzie często pojawiają się wśród krzewów oraz w gęstych zaroślach. Co ważne, problem dotyczy nie tylko okolic wiejskich ale coraz częściej również i obszarów miejskich, na których można je spotkać. Coraz popularniejsze są różnego typu preparaty chroniące na wypadek ukąszenia, jednak warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście istnieje skuteczny oprysk na kleszcze a jeśli tak, to gdzie można go zamówić? Dziś odpowiemy Wam na te i inne pytania tyczące się tego, jaki oprysk na kleszcze jest najbardziej efektywny i jak się przed nimi chronić.

jak pozbyć się kleszczy

Czy należy bać się kleszczy?

Kleszcze są zmorą okresu urlopowego – wtedy są najbardziej aktywne i wtedy też uparcie powraca ich temat. Słusznie, gdyż przed zagrożeniem należy przestrzegać. Wśród chorób, które ukąszenie kleszcza może wywołać najpoważniejsze wydają się kleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza, na którą rokrocznie zapada coraz więcej z nas. O zabezpieczeniu siebie i najbliższych na wypadek ukąszenia należy więc pomyśleć znacznie szybciej. Część z nas pędem udaje się do sklepów ogrodniczych pytając o oprysk na kleszcze bezpieczny dla dzieci. Specyfików dostępnych na rynku jest sporo – dlatego warto dopytać o poradę eksperta.
Skuteczny oprysk na kleszcze do ogrodu jest w zasięgu Twojej ręki! Kliknij tutaj i zamów go już dziś!

oprysk na kleszcze Rzeszów

W jaki sposób chronić się przed kleszczami?

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć jednak umówmy się – nikt z nas nie będzie spędzał urlopu tylko i wyłącznie w domu. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy ogród oraz… dzieci, które z natury uwielbiają się w nim bawić. Niestety, często czyni to z nich łatwy łup dla kleszcza.
Na szczęście wystarczy stosować się do kilku prostych rad by uniknąć niechcianego kontaktu z problematycznymi owadami. Po pierwsze, unikajmy chodzenia w wysokich trawach szczególnie wtedy, gdy mamy na sobie krótkie spodenki. Po drugie, nie siadajmy bezpośrednio na trawie – w miarę możliwości zawsze starajmy się być zaopatrzeni podczas chwil wypoczynku w koc, na którym można będzie usiąść. Dodatkowo, warto spryskać siebie i najbliższych repelentami, czyli środkami odstraszającymi owady. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na tym, gdy chcemy by oprysk na kleszcze był bezpieczny dla dzieci. Rady te przydadzą nam się nie tylko podczas pieszych wędrówek, ale i we własnym ogrodzie, który często może być bastionem kleszczy. Jaki oprysk na kleszcze powinniśmy zatem wybrać?
Pamiętajmy, że z jednej strony musi być skuteczny, z drugiej natomiast bezpieczny dla dzieci.

Tego typu produkty posiadamy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i już dziś zadbasz o to, by Twój ogród pozbawiony był kleszczy!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

Tego typu produkty posiadamy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i już dziś zadbasz o to, by Twój ogród pozbawiony był kleszczy!
Call Now Button