881-528-420 [email protected]

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Kosiarki samojezdne czyli popularne traktorki są ostatnimi czasy jedną z ciekawszych możliwości służących do pielęgnacji ogrodu. Kierowanie maszyną samo z siebie jest ciekawym doświadczeniem oraz dobrą zabawą, stąd też – oprócz względów użytkowych – zainteresowanie nimi. Jedynym minusem rozwiązania wydaje się to, że jeżeli powierzchnia naszego trawnika jest zbyt mała, kosiarka nie będzie optymalnym rozwiązaniem zwłaszcza pod kątem ergonomii.
Przyjmijmy jednak, że mamy wystarczająco duży ogród, w którym kosiarki samojezdne sprawdzą się idealnie – stajemy wówczas przed kwestią selekcji masy modeli. Niestety, często najistotniejszym kryterium jest to, ile dana kosiarka kosztuje. Pamiętajmy jednak o tym, że preferując najtańsze kosiarki odbije się to również na jakości zakupionego sprzętu.

Kosiarki samojezdne – jak wybrać optymalny model?

Kiedy operujemy traktorkiem koszenie trawnika staje się przyjemnością nawet wtedy, jeśli do tej pory trzymaliśmy się od tego z daleka. Oczywiście, kwestią prymarną do efektywnej (i efektownej) pracy staje się regulacja kosiarki samojezdnej, o której napiszemy już za moment.
Kosiarki samojezdne, w przeciwieństwie do tzw. Riderów, mają inaczej usytuowane noże tnące – w wypadku pierwszej z opcji są one umieszczone bezpośrednio pod maszyną, w riderze natomiast z przodu. Przez to są one dobrym wyborem dal wszystkich tych którzy mają w swoim ogrodzie sporo architektury oraz masę krzewów, do której podjechać trzeba z każdej możliwej strony. Dobrze wyregulowane kosiarki samojezdne wygrywają jednak ceną oraz opcją zamontowania funkcjonalnego kosza na trawę.
Wracając do wyboru nie kieruj się wyłącznie ceną – kosiarki budżetowe często są niedopracowane i mniej wygodne, co wpłynie na Twoje samopoczucie i chęć do ich wykorzystywanie. Istotna jest również masa – pamiętaj, że wybierając cięższe modele raczej nie zaoszczędzisz na paliwie.
Wygodnym rozwiązaniem jest za to możliwość zamontowania kosza, w którym świeżo ścięta trawa będzie zbierana, dzięki czemu unikniesz nieestetycznych kupek rozsianych po trawniku a także późniejszego grabienia.

Jak wyregulować kosiarkę samojezdną?

Wysokość koszenia powinieneś ustalić przed pracą – dzięki temu cały trawnik będzie równo, elegancko przycięty a Ty uzyskasz efekt pięknego ogrodu, który będzie Twoją najlepszą wizytówką oraz miejscem, w którym będziesz mógł odpocząć.

Chcesz wyregulować kosiarkę samojezdną lub idealnie przyciąć ogród? Skontaktuj się z nami i umów na dogodny termin! <- podlinkowane do kontaktu

W razie pytań zapraszamy do kontaktu

Chcesz wyregulować kosiarkę samojezdną lub idealnie przyciąć ogród? Skontaktuj się z nami i umów na dogodny termin!

Call Now Button